VB_header57 VB_header64 header38 header54
Route kaart kenia in de sporen van de Masai
Brochure bestellen
Aanmelden nieuwsbrief

Zoek een reisagent

Noord Brabant Limburg Gelderland Overijssel Drenthe Groningen Zeeland Utrecht Friesland Zuid Holland Noord Holland Flevoland

In de sporen van de Masai: 5-daagse vliegsafari

Aantal deelnemers

Minimaal 2 personen
Maximaal 6 personen

Paspoort

U heeft een paspoort nodig dat na terugkomst nog minimaal 6 maanden geldig is.

Visum

Voor Kenia is een visum nodig. Het visum is bij aankomst op de luchthaven van Nairobi verkrijgbaar. Na aankomst dient u een visumformulier invullen, en na betaling van 50 dollar (gepast) krijgt u het visum in uw paspoort gestempeld. Kinderen met een eigen paspoort hebben ook een visum nodig. Kinderen die bijgeschreven zijn in het paspoort van hun ouders hebben geen visum nodig. Kinderen met de Belgische nationaliteit dienen over een eigen paspoort te beschikken.

NB: Deze richtlijnen gelden voor reizigers met de Nederlandse of Belgische nationaliteit. Reizigers met een andere nationaliteit dienen zelf contact op te nemen met de ambassade of Het VisumBuro.

Vaccinaties en malariaprofylaxe

Live To Travel geeft zelf geen medisch advies. Wij werken samen met Thuisvaccinatie.nl, een landelijk werkend vaccinatiecentrum. Zij vaccineert aan huis of op locatie en geeft je advies over het gebruik van malariaprofylaxe. Gecertificeerde medewerkers komen bij u langs wanneer het u uitkomt, zelfs in de avonduren. Dus geen reis- en wachttijd! De tarieven liggen op het niveau van of zelfs lager dan die van de GGD of huisarts. Klik hier voor meer informatie over de werkwijze, tarieven, een overzicht van veel gestelde vragen en voor het maken van een afspraak.

Geldzaken

De munteenheid van Kenia is de Keniaanse Shilling.
Contant geld is in Kenia overal en (vrijwel) altijd gemakkelijk om te wisselen naar de lokale valuta. De euro doet steeds meer haar intrede in Oost-Afrika en is bij alle banken en wisselkantoren goed te wisselen. Als u besluit om dollars mee te nemen, let dan wel op de uitgiftedatum: dollarbiljetten die ouder zijn dan 2001 worden nergens geaccepteerd.
Hoewel creditcards steeds vaker worden geaccepteerd, kunt u in Kenia nog lang niet overal terecht met een creditcard. In de steden en in luxe hotels en lodges worden ze wel vaak geaccepteerd. Daarom raden wij aan om creditcards alleen mee te nemen als reserve en niet als primair betaalmiddel.
In Oost-Afrika komen er steeds meer pinautomaten. In Nairobi kunt u pinnen met een pinpas met op de achterzijde een Maestro- of Cirrussymbool. Maar houd er wel rekening mee dat pinautomaten soms buiten werking zijn en soms onvoldoende geld bevatten om de hele groep van geld te voorzien.

Tijdsverschil

Het tijdsverschil met Kenia is 1 uur (in de wintertijd is dit tijdsverschil 2 uur).

Klimaat

Juli, augustus en december zijn perfect om Kenia te bezoeken. De zon schijnt vrijwel elke dag en de temperatuur schommelt tussen de 20 en 30°C. De regentijd is net voorbij waardoor het landschap zeer groen is en vele bomen en bloemen in bloei staan. In de hoger gelegen gebieden zoals Mt. Kenya en de Thomson Falls koelt het ’s nachts af. Alhoewel het aan de kust warmer is dan in de rest van Kenia heerst ook hier een aangename temperatuur door de koele zeewind. In december is de temperatuur hoger dan in juli/augustus. In juli/augustus kan het met name in de ochtenden behoorlijk fris zijn.

Klimaat grafiek Kenia & TanzaniaLegenda Klimaat grafiek